Mokré čištění

  • Popis
  • Foto

Mokré čištění koberců nebo čalouněného nábytku bývá označováno jako „chemické čištění“, hloubkové čištění, strojní čištění atd. Všechny zmíněné metody patří k mokrému čištění. Mokré čištění je nejvíce efektivní čištění a je maximálně šetrné k povrchu.

Princip mokrého čištění nebo hloubkového čištění spočívá ve vstřikování pod vysokým tlakem proudu vody smíchaného s chemickým prostředkem do povrchu koberce nebo čalounění. Zároveň po vstřikování vody s chemickým složením do ošetřované plochy, dochází k nasávání již špinavé vody a chemických prostředků. Vysavač je vybaven dvěma nádržemi na vodu o objemu 10 litrů a 9 litrů. Z jedné nádrže se odebírá čistá voda se zředěným chemickým prostředkem, a do druhé se vrací již zužitkovaná voda s použitým chemickým prostředkem a nečistotami.

Budete překvapení, jak špinavá voda může být po čištění zdánlivě relativně čistého koberce nebo pohovky. Povrch po ošetření tak zůstává téměř suchý a vyžaduje minimum času na úplné vysušení a zahájení používání. Doba úplného vysušení koberce nebo čalouněného nábytku je od 3-4 hodin do 12 hodin. Samozřejmě, všechno závisí na systému větrání místnosti, teplotě vzduchu, na původním stupni znečištění a ošetření povrchu.


Poslat poptávkuFoto

Zeptejte se

Zavolame Vám během 15 min

Odeslát
Připojit soubory

Tato webová stránka využívá tzv. cookies, což jsou malé dočasné soubory, které jsou uloženy prostřednictvím internetového prohlížeče do zařízení návštěvníka. Jedná se o textové soubory zanedbatelné velikosti, které se uloží výhradně po dobu návštěvy na stránce a zůstávají uloženy po dobu potřebnou pro jejich funkci.

Více podrobností